Inwerterowa pompa ciepła PCWBi 9,5KW-B- basen od 15 do 45m2 HPBY095B

Inwerterowa pompa ciepła PCWBi 9,5KW-B- basen od 15 do 45m2 HPBY095B

SKU:

7 235,00 zł
Brutto

Pompa ciepła typu powietrze/woda PCWBi 9,5kW-B jest przewidziana do bezpośredniego podłączenia do obiegu technologicznego wody basenowej. Służy do podgrzewania wody, jak również w razie potrzeby do jej chłodzenia. Cechą wyróżniającą urządzenia jest płynna regulacja mocy grzewczej dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej.

∗Seria -B jest nową generacją basenowych pomp ciepła PCWBi.

Zakres mocy grzewczej pompy ciepła PCWBi 9,5kW-B wynosi 1,9-9,5 kW dla punktu pracy A27/W26 (wg EN 14511, powietrze 27oC, temperatura wody 26oC)

Ilość
Dostępny!

Pompy ciepła PCWBi znajdują zastosowanie dla sezonowego podgrzewania wody zarówno w basenach prywatnych, jak i publicznych. Zastosowanie pompy ciepła pozwala wydłużyć okres użytkowania basenu zewnętrznego nawet do 5-6 miesięcy w ciągu roku, zapewniając wymaganą temperaturę wody przy niskich kosztach eksploatacji. Pompa ciepła PCWBi może być stosowana dla każdego rodzaju basenu, zarówno o konstrukcji masywnej, jak i dla basenu stelażowego, nadmuchiwanego itd.

Parametry:

Powierzchnia basenu (szacunkowo): **15-45 m²

Moc grzewcza: *1,9-9,5 kW

Moc zasilania: *0,118-1,39 kW

Efektywność COP: *6,8-16,1

Typ sprężarki: rotacyjna inwerterowa

Rodzaj czynnika chłodniczego: R32

Napięcie/Częstotliwość zasilania: 230/50 V/Hz

Wymiary urządzenia: 1000/439/622 mm

Przyłącza wody: Śrubunek do połączeń klejonych PVC-U 50mm, Gz 6/4”

Masa netto: 61 kg

Okres gwarancji: 4 lata

*Dane wg EN 14511 dla punktu pracy A27/W26 (powietrze na wejściu 27°C, woda na wyjściu 26°C).

**Dane dla powietrza na wejściu 20°C i wody na wyjściu 26°C, założona głębokość basenu: 1,2 m.

Niskie koszty przy wysokim komforcie podgrzewania wody basenowej

Pompy ciepła PCWBi korzystając w większej części z energii odnawialnej, zapewniają niskie koszty podgrzewania wody basenowej. Ze względu na niskie temperatury robocze pompy ciepła PCWBi uzyskują szczególnie wysoką efektywność pracy. Współczynnik COP dla pomp typoszeregu PCWBi przekracza chwilowo wartość 16 (w punkcie A27/W26).

UWAGA: w przypadku pomp ciepła przeznaczonych do podgrzewania wody basenowej nie nadaje się klas efektywności energetycznej, jak w przypadku pomp ciepła służących do ogrzewania budynków lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Schemat instalacji z pompą ciepła typu PCWBi

W większości przypadków zastosowanie pompy ciepła PCWBi wymaga minimalnej ingerencji w obiegu wody basenowej. Zastosowane materiały i konstrukcja wymiennika ciepła (skraplacza) umożliwia bezpośredni przepływ wody przez pompę ciepła. Niskie opory przepływu skraplacza w większości przypadków pozwalają wykorzystać istniejącą pompę obiegową. Pompa ciepła zostaje włączona w obieg wody basenowej za urządzeniami filtracyjnymi, a przed dozownikiem środków chemicznych.

W instalacji hydraulicznej pompa ciepła (6) musi znajdować się pomiędzy filtrem (4), a ewentualnym urządzeniem uzdatniającym wodę basenową (2). Dodatkowo, musi być podłączona na bypassie w celu wyregulowania przepływu przez pompę ciepła. Strumień przepływu wody przez basenową pompę ciepła jest regulowany za pomocą zaworu znajdującego się na wlocie do urządzenia (7) oraz zaworu na bypassie (5). Zawory odcinające (7) są obligatoryjne i służą do odłączenia pompy ciepła od instalacji na czas czyszczenia układu filtrującego oraz opróżnienia pompy ciepła z wody na okres zimowy. Bypass jest wymagany w momencie, gdy wydatek pompy filtracyjnej jest większy niż dopuszczalny maksymalny przepływ wody przez skraplacz pompy ciepła. Dopuszczalne wartości przepływu zestawiono w tabeli parametrów technicznych. Celem optymalnej regulacji przepływu, należy operować zaworem odcinającym (7) aby uzyskać przyrost temperatury wody (po przejściu przez wymiennik pompy ciepła) na poziomie 3°C (Twylot-Twlot ~3).

Specjalne rozwiązania w budowie pompy ciepła PCWBi

Pompa ciepła PCWBi jest jest przystosowana specjalnie do pracy na potrzeby podgrzewania wody basenowej. W pompach typoszeregu PCWBi zastosowano nowoczesne inwerterowe sprężarki rotacyjne. Płynna regulacja mocy grzewczej pozwala dostosowywać pracę do chwilowych potrzeb cieplnych, ale także obniżać dodatkowo poziom głośności pracującego urządzenia. Specjalną konstrukcję posiada wymiennik ciepła płaszczowo-rurowy wbudowany w pompie ciepła, gdzie czynnik chłodniczy oddaje ciepło bezpośrednio do przepływającej wody basenowej. Ochronę pompy ciepła przed ewentualnym zanikiem przepływu wody zapewnia wbudowany czujnik natężenia przepływu.

Wymiennik płaszczowo-rurowy jest zarazem skraplaczem pompy ciepła, który zapewnia wysoką efektywność przekazywania ciepła. Woda basenowa znajduje się w części płaszczowej o niskich oporach przepływu, a czynnik chłodniczy przepływa przez wężownicę o rozwiniętej powierzchni oddawania ciepła. Wężownica jest wzmacniana uchwytami dla ochrony przed drganiami i turbulencjami przepływającej wody basenowej. Odporność wymiennika na chemiczne oddziaływanie wody basenowej zapewniają zastosowane w budowie wymiennika materiały - stal tytanowa oraz tworzywo PCV.

Wygodny w obsłudze sterownik z możliwością obsługi poprzez aplikację na smartfon

Sterownik odporny na wpływ warunków zewnętrznych zabudowany jest na pompie ciepła. Do nastaw należą m.in.:

  •  wybór trybu pracy: AUTOMATYCZNY / GRZANIE / CHŁODZENIE
  •  przedziały czasowe pracy np. dla 2-strefowych taryf zakupu energii
  •  nastawa wymaganej temperatury wody basenowej
  •  sygnalizacja stanów alarmowych, np. braku przepływu wody

Z modułem mWiFi możliwe jest sterowanie i podgląd pracy za pomocą aplikacji na smartfon (aplikacja w jęz. angielskim).

Wygodny i szybki montaż pompy ciepła PCWBi bezpośrednio przy basenie

Pompa ciepła PCWBi cechuje się niższym poziomem hałasu w porównaniu do innych modeli tej mocy. Wynika to z zastosowania sprężarki inwerterowej, która obniża płynnie wydajność i jednocześnie poziom głośności. Dla pompy ciepła PCWBi 9,5kW-B poziom głośności może wynosić jedynie 36 dB(A), co nie stanowi przeszkody w ich instalowaniu bezpośrednio przy basenie.

Dobór pompy ciepła do basenu

Dobór pompy ciepła do basenu prywatnego jest przeprowadzany wskaźnikowo w odniesieniu do powierzchni lustra wody w basenie. Pompa ciepła PCWBi 9,5kW-B jest szacunkowo przeznaczona dla basenów o powierzchni lustra wody od 15 do 45 m2 (górne wartości dotyczą basenów przykrywanych np. folią lub roletą na czas przerwy w użytkowaniu). 

Straty ciepła wody basenowej powstają przede wszystkim na drodze parowania wody z lustra wody (~70%) oraz promieniowania i konwekcji (unoszenia) ciepła. Straty ciepła przez nieckę basenową – wynoszą zwykle około 5% całkowitych strat ciepła. Dodatkowe zapotrzebowanie ciepła wynika z ilości świeżej wody (uzupełnianie i wymiana wody basenowej). W basenach prywatnych potrzeby świeżej wody podczas normalnej eksploatacji są zerowe lub znikome (zwykle ręczne uzupełnianie wody w kilkudniowych odstępach). Świeżą wodę należy z kolei uwzględniać w bilansie basenów publicznych, gdzie ze względów higienicznych, wymaga się wymiany określonej ilości wody basenowej w ciągu doby.

4-letnia gwarancja w standardzie

Pompy ciepła PCWB i PCWBi są objęte standardowo 4-letnim okresem gwarancji, co wykracza poza standardowe warunki udzielane na rynku na tego typu urządzenia. W skład warunków gwarancji wchodzi lista kontrolna instalacji, która powstała z myślą zapewnienia wysokiej jakości instalacji z pompą ciepła.

3 Przedmioty

Kody

Inne produkty w tej samej kategorii: 16