Uszczelniacz SB Pool Sealer do instalacji basenowych i wanien spa 74725

Uszczelniacz SB Pool Sealer do instalacji basenowych i wanien spa 74725

SKU: 57

230,00 zł
Brutto

Klej w płynie do uszczelniania przecieków w basenach wszelakich - betonowych, foliowanych itp. Dolewany do skimmera i rozprowadzany z wodą basenową. Po "znalezieniu" przecieku (kontakt z powietrzem) krystalizuje się i uszczelnia.

Ilość
Obecnie brak na stanie

SB-Pool Sealer 1 litr to skoncentrowany środek, przeznaczony do uszczelniania przecieków w praktycznie każdym materiale. Naprawianie nieszczelności wszystkich typów basenów i zbiorników, nawet w systemach rurowych. Działa w 24-48 H. Stosowany na akrylu, folii, włóknie szklanym, betonie, drewnie, plastiku winylowym, farbie lub mozaice.

Specjalnie opracowana formuła chemiczna pozwala na uszczelnienie i naprawę uszkodzeń powstałych wewnątrz niecki, oraz w instalacji basenów i wanien spa. Po wprowadzeniu do obiegu naprawia nieszczelności od wewnątrz.

Uszczelnia baseny, spa, rury, cysterny, oraz inne zbiorniki. Może być stosowany w każdym rodzaju niecki lub zbiornika.

CECHY PRODUKTU:

• Uszczelniacz może być stosowany do każdego rodzaju basenu i spa, bez względu na zastosowaną technologię wykonania niecki: betonowa, malowana, foliowana, poliestrowa z włókna szklanego, akrylowa

• Działa poprawnie z większością popularnych materiałów używanych o produkcji rur (np. PVC, ABS, Vulcathen, miedź, stal, itp.), 

• Uszczelniacz nie wywołuje uszkodzeń wnętrza basenów, spa, itp.

• Jest inhibitorem korozji, spowalnia jej powstawanie.

• Nie zawiera metali.

• Występuje w butelkach o pojemności 1L

• Kolor: biały, lepki płyn.

• Gęstość (w 20°C): 1,383 – 1,396 gr/cm2

• pH (w 20°C): 11 -11,5

• Wydajność: 1L uszczelniacza/ 80m3 wody.

SPOSÓB UŻYCIA:

1. Wypełnij basen / spa wodą.

2.W przypadku basenów z filtrem piaskowym lub okrzemkowym, należy ustawić zawór systemu filtracyjnego w pozycji "recyrkulacja". W przypadku basenów z innymi rodzajami filtrów, przed dodaniem preparatu, zaleca się usunięcie wkładów filtracyjnych lub zastosowanie bypassu w celu ominięcia filtra.

3. ZAWSZE należy wstrząsnąć butelką przed wlaniem płynu do wody.

4.Włączyć system filtracji i powoli dodawać zalecaną dawkę. Preparat należy dodawać poprzez skimmery. W przypadku basenów wypełnionych po brzegi, płyn należy wlewać pobliżu dysz napływowych, ułatwiając mieszanie się płynu z wodą.

5. Płyn jest bardzo gęsty i ma tendencję do szybkiego osadzania się na dnie basenu. Nagromadzony produkt należy usunąć za pomocą szczotki.

6. Wyregulować zawory systemu filtracji tak, aby zwiększyć ssanie pompy (baseny ze skimmerami). Utrzymywać system filtracyjny w pozycji recyrkulacji do czasu,  aż pęknięcie/pęknięcia zostaną uszczelnione, a woda przestanie wyciekać.

7. W celu sprawdzenia skuteczności naprawy należy oznaczyć poziom wody w basenie, spa, itp. i obserwować przez 2 lub 3 dni czy się utrzymuje.

8. Gdy pęknięcie /pęknięcia zostaną naprawione, system filtracji można ustawić w pozycji "filtracja”. Należy pamiętać o przywróceniu instalacji do stanu sprzed naprawy (np. uzupełnić złoże w filtrze, włączyć filtr do obiegu).

9. Jeżeli nie udało się całkowicie naprawić pęknięcia/pęknięć, zabieg można powtórzyć.UWAGA: W przypadku użycia koncentracji większej niż 5L Uszczelniacza / 80m3 rekomendowana jest wymiana wody przed użyciem basenu,

spa. Dawki są wskazówkami i mogą być modyfikowane w zależności od sytuacji i typu przecieków. Efektywność produktu zależy od wielkości pęknięcia.57

Kody

Inne produkty w tej samej kategorii: 16